- Mark Topic as New
- Mark Topic as Read
- Float this Topic for Current User
- Bookmark
- Subscribe to Topic
- Printer Friendly Page
- Mark as New
- Bookmark
- Subscribe
- Mute
- Permalink
- Report Inappropriate Content
Connected Sales and Customer Experience Koulutus (Hybrid)
Tervetuloa osallistumaan paikanpäälle Microsoft talolle tähän kahden päivän koulutukseen, jossa käsittelemme aihetta Connected Sales and Customer Experience. Paikkoja on rajoitetusti 20 hengelle, joten varaathan paikkasi ajoissa täältä https://msevents.microsoft.com/event?id=1584290659. Pyydämme myös muistamaan peruuttaa varauksen ajoissa jos teille tulee este, ettekä pääse paikanpäälle.
Koska koulutus on kaksipäiväinen, siihen osallistumista on helpotettu tekemällä tästä tapahtumasta hybridi. Jos ette pääse osallistumaan fyysisesti ensimmäisenä tai toisena päivänä niin muistakaa rekisteröityä virtuaaliseen koulutukseen https://msevents.microsoft.com/event?id=1332149817 . Täten saatte täyden hyödyn koulutuksesta, koska asiaa on paljon käsiteltävänä ja käymme eri asioita lävitse, eri päivinä koulutuksessa.
AGENDA JA KUVAUS
Connected Sales and Customer Experience
- CX prosesseina
- Muutoksen ajurit ja ratkottavat ongelmat
- Tyypilliset CX-skenaariot
- Prosessit vs. välineet
- Asiakkaan kypsyystason arviointi ja huomiointi
- Asiakasarvon rakentaminen käytännössä
- CX alustaratkaisuna
- Microsoftin tarjooma
- Pisteratkaisut vs. kokonaisratkaisu
- ”Mutta kun me ei tarvita alustaa, pitäisi vain ratkaista X”
- CX-alustan rakentaminen käytännössä
- CX-tuotteet
- Dynamics 365 Sales
- Dynamics 365 Marketing
- Dynamics 365 Customer Voice
- Dynamics 365 Customer Insights
- Miten tästä eteenpäin?
- Praktiikan rakentaminen käytännössä
- Resursseja opiskeluun ja sertifiointiin
Koulutus pidetään suomen kielellä, mutta sen aineistot ovat pääosin englanniksi. Koulutus sisältää teorian lisäksi paljon case-esimerkkejä, käytännön demoja ja harjoituksia.
Linkit rekisteröitymissivuille päivitetään tänne lähipäivinä.
KESTO
2 pv, torstai ja perjantai 17 ja 18.11.2022 klo 9.00–16.00
SIJAINTI
Microsoft talo
Keilalahdentie 2-4
02150, ESPOO
Ystävällisesti
Microsoft Tiimi
